Gdzie żyć na emeryturze? Mieszkania w Łomiankach przyjazne dla osób starszych

Emerytura to czas, który przez wiele osób jest wykorzystywany do odpoczynku i czerpania radości z życia. Z tego właśnie powodu często decydują się one na wyjazd z zatłoczonego, głośnego miasta do znacznie spokojniejszego miejsca.

Nie musi być to jednak od razu wieś. Choć z pewnością ma ona wiele zalet, uwagę należy zwrócić także na pewne ograniczenia. Związane są one między innymi z utrudnionym dostęp do sklepów i różnego rodzaju usług. Żeby się do nich dostać w miarę szybko, potrzebny jest samochód, z którego przecież nie każdy korzysta. Gdzie więc warto udać się na emeryturę, by uniknąć tego typu trudności? Optymalnym wyborem wydają się Łomianki. W poniższym tekście postaramy się wyjaśnić, dlaczego tak jest.

Mieszkanie w Łomiankach – dlaczego to dobry kierunek dla seniorów?

Słowem wstępu, mowa jest o gminie oddalonej o zaledwie 20 km od Warszawy. Już na wstępie trzeba więc podkreślić, że mieszkańcy Łomianek wcale nie tracą kontaktu z dużym miastem. Podróż do stolicy zajmuje niewiele czasu.

Zostawmy jednak kwestię przemieszczania się i przejdźmy do najważniejszych walorów gminy i miasta z perspektywy osób starszych. Tych natomiast nie brakuje. Poniżej wskazujemy kwestie absolutnie najważniejsze.

  • Spokojna, zielona okolica – mieszkania na sprzedaż w Łomiankach często promowane są poprzez miejsce, w którym się znajdują. W odróżnieniu od Warszawy brak tu wielkomiejskiego zgiełku, ciągłych korków i tłumów. Miasto liczy zaledwie 25 tysięcy mieszkańców, dlatego przeprowadzka okazać się może prawdziwym wybawieniem dla wielu osób. Zwłaszcza że liczyć mogą na łatwy dostęp do wielu parków i innych, zielonych atrakcji.
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa – ponownie wiąże się to ze znacznie mniejszą ludnością. Dobrze byłoby przy okazji podkreślić, że niektóre osiedla mają ogrodzenie i monitoring, co także wpływa na bezpieczeństwo.
  • Oferta kulturalna – choć trudno pod tym względem przebić Warszawę, i tak Łomianki zapewniają dostęp do wielu ciekawych atrakcji kulturalnych, z których z pewnością warto skorzystać.

Co może zaproponować deweloper w Łomiankach?

Skoro wiemy już, dlaczego osoby starsze powinny zainteresować się tą lokalizacją, teraz przyszła kolej na krótki opis oferty, jaka na nich czeka. W tym miejscu należy wspomnieć o kolejnej zalecie mieszkania w Łomiankach, a mianowicie o stosunkowo niskich cenach. Koszt zakupu nieruchomości w tym mieście może być nawet dwa razy niższy w porównaniu z lokalami w Warszawie. Okażą się one więc niezwykle opłacalnymi inwestycjami. Zwłaszcza że ich wybór jest naprawdę bogaty.

  • Mieszkania – pod Warszawą i innymi dużymi miastami oferta jest bardzo zróżnicowana. Łomianki są na to bardzo dobrym przykładem. Seniorzy mogą liczyć na lokale o różnym metrażu – od niewielkich kawalerek, po mieszkania dwupoziomowe. Nowe inwestycje w mieście to zarówno budynki wolnostojące, jak i duże osiedla mieszkaniowe, składające się z kilku budynków, własnych terenów zielonych i wielu udogodnień.
  • Segmenty w Łomiankach – dobry wybór dla osób, które potrzebują nieco większej przestrzeni. Od razu trzeba wspomnieć o tym, że segmenty zawierają własne ogrody. Będą to więc miejsca do aktywnego wypoczynku i rozwijania swoich pasji.
  • Domy – działki w Łomiankach są znacznie tańsze od tych zlokalizowanych bliżej stolicy. Stwarza to doskonałą okazję do tego, aby na starość postawić lub kupić mały domek, który pozwoli czerpać z wszystkich korzyści, jakie zapewnia to miasto.

Łomianki w ostatnim czasie cieszy się sporym zainteresowaniem. Nie tylko wśród osób starszych, ale również rodzin z dziećmi i osób, które chcą jednocześnie pracować w Warszawie i żyć w znacznie spokojniejszym, zielonym miejscu. Nic więc dziwnego, że powstające inwestycje są wręcz oblegane przez chętnych. Powyższe zalety, a także oferta rynkowa, sprawiają, że mieszkania i inne nieruchomości w Łomiankach stanowią optymalny wybór. Warto więc się nimi zainteresować i przynajmniej rozważyć przeprowadzkę.

Źródło: Sławbud – deweloper Łomianki

More in Lifestyle

You may also like

Comments are closed.