Jak wybrać odpowiednią sprężarkę śrubową?

Nowoczesne kompresory śrubowe to urządzenia, które są przydatne w wielu branżach przemysłowych. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego modelu, który sprawdzi się w konkretnej działalności, prowadzonej przez dane przedsiębiorstwo lub zakład produkcyjny. Przy wyborze konkretnego kompresora śrubowego, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Dzięki temu można dobrać urządzenie, które w 100% spełni oczekiwania firmy, wykorzystującej medium, którym jest sprężone powietrze.

Jak dobrać kompresory przemysłowe do swojej firmy?

W przedsiębiorstwach, w których zapotrzebowanie na sprężone powietrze zmienia się cyklicznie, można zastosować sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności. To urządzenia łatwe do montażu, niezawodne i wyróżniające się wysoką wydajnością. Do tej kategorii zaliczane są sprężarki śrubowe zmiennoobrotowe Flexi z wtryskiem oleju z silnikami w klasie IE3 o mocy od 11 do 18,5 kW z przekładnią pasową. Sprężarki Flexi, zaliczane są do kategorii najwyższej klasy kompresorów przemysłowych, które nie generują dużych kosztów eksploatacyjnych, związanych z używaniem energii elektrycznej. To sprężarki śrubowe zmiennoobrotowe, które pozwalają zaoszczędzić przedsiębiorstwu do 35% kosztów energii w porównaniu ze standardowymi urządzeniami. Kompresory przemysłowe Flexi wyróżniają się także długą żywotnością.

W firmach, w których istnieje zapotrzebowanie na park maszynowy, będący najlepszą alternatywą dla sprężarek tłokowych, warto zastosować kompresory śrubowe na zbiorniku z serii Compack. To sprężarki śrubowe o charakterystyce kompresorów przemysłowych, które wyróżniają się wytrzymałą konstrukcją, niskim poziomem hałasu, a także ekonomiczną oraz szybką konserwacją. Sprzęt ten generuje niski pobór mocy, co odróżnia go od tradycyjnych sprężarek tłokowych o tej samej wydajności.

Sprężarki śrubowe przyjazne dla środowiska naturalnego

Firmy, które poszukują wysokiej jakości sprężarek śrubowych z napędem poprzez przekładnię pasową i silnikami o mocy do 18,5 kW, mogą zdecydować się na łatwe w montażu i przyjazne w serwisowaniu sprężarki śrubowe Smart. To sprzęt, który jest stworzony dla przedsiębiorstw, którym zależy na niskich kosztach inwestycji. Urządzenia te są adresowane do wszystkich zakładów produkcyjnych i firm usługowych. Nowoczesne kompresory śrubowe Smart nie generują dużego hałasu, jak również są przyjazne dla środowiska naturalnego. Mogą pracować w miejscach narażonych na występowanie wielu negatywnych czynników zewnętrznych. Kompresory przemysłowe Smart charakteryzują się niską temperaturą sprężania oraz wydłużonymi okresami pomiędzy konserwacją urządzeń. 

Wydajne i mocne kompresory przemysłowe

Przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność polegającą na regularnych cyklach produkcyjnych lub też obsłudze klientów, powinny zainwestować w kompresory przemysłowe dostosowane do codziennej, intensywnej eksploatacji. Sprzęt, który spełni to zadanie, musi mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem poszczególnych podzespołów, jak również solidną budowę i wysokie parametry techniczne.

Do tej kategorii zaliczane są sprężarki śrubowe Strong z silnikami z magnesami trwałymi. Te zmienno-obrotowe energooszczędne kompresory przemysłowe posiadają wtrysk oleju i napęd bezpośredni 1:1 poprzez sprzęgło. To zaawansowane urządzenia, wyposażone w sterownik mikroprocesorowy. Urządzenia mają bardzo wysoką wydajność, jak również znacznie mniejsze gabaryty. Stała sprawność kompresorów przemysłowych Strong umożliwia realizowanie cyklów produkcyjnych, bez ryzyka powstawania jakichkolwiek przestojów. Sprzęt ten, mimo swojej wysokiej wydajności, nie generuje dodatkowych kosztów eksploatacyjnych, ponieważ jest energooszczędny. Optymalne chłodzenie przy pomocy wentylatora sterowanego poprzez przemiennik częstotliwości, zapobiega wysokiej temperaturze sprężonego powietrza i przegrzaniu poszczególnych elementów składowych. Rozwiązanie to dodatkowo wpływa na mniejsze zużycie prądu elektrycznego i unikanie niepotrzebnego chłodzenia, gdy działanie to nie ma racjonalnego uzasadnienia.

Wybór konkretnego kompresora przemysłowego powinien być dopasowany do rodzaju prowadzonej działalności. Duże znaczenie ma wydajność tego sprzętu, łatwość serwisowania i niskie koszty eksploatacji, związane z jego częstym lub codziennym użytkowaniem.

Źródło: Almig – kompresory i sprężarki powietrza

More in Biznes

You may also like

Comments are closed.