Dlaczego opłaca się korzystać z transportu multimodalnego?

Truck driver occupation. Portrait of woman truck driver in casual clothes standing in front of truck vehicles. Transportation service.

Transport towarów wymaga przedsięwzięcia odpowiednich działań. Zazwyczaj potoczne określenie transportu obejmuje przewóz ładunku na określonej trasie uwzględniając jedną formę przewozu. Dzięki nieustannemu rozwojowi infrastruktury drogowej, kolejowej, a także morskiej pojęcie przewozu towarów znacząco ewoluowało. Za przykład posłużyć może transport multimodalny. Jego istota polega na wykorzystaniu minimum dwóch środków przewozu, które pozwolą dostarczyć towar z punktu nadania do jego odbiorcy. Jakie zalety niesie ze sobą transport multimodalny i dlaczego opłaca się z niego korzystać?

Transport multimodalny – optymalizacja kosztów

Transport to szerokie pojęcie, które swoim zasięgiem obejmuje między innymi transport krajowy, międzynarodowy oraz międzykontynentalny. W przypadku przedsiębiorców pozyskujących towar u zagranicznych producentów koszt przewozu odgrywa istotną rolę. Dzięki korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań, które cechują transport multimodalny, osoba zlecająca usługę transportową może cieszyć się nie tylko bezpiecznym, ale także tańszym przewozem ładunku na wskazanej trasie. W przypadku tak zaawansowanej operacji, jaką jest międzynarodowa usługa transportowa, często okazuje się, że przewóz ładunku za pośrednictwem kolei lub drogi morskiej czyni przedsięwzięcie nie tylko atrakcyjniejszym pod kątem cenowym, ale co ważne czasowym. W ten sposób transport multimodalny oferuje dowolność związaną z wyborem ładunku oraz jego ilością. Dzięki tak atrakcyjnej charakterystyce przewóz łączony wykorzystuje między innymi transport kontenerowy, kolejowy, morski, lotniczy oraz ciężarowy.

Transport multimodalny – swoboda i bezpieczeństwo

Decydując się na transport multimodalny warto powierzyć go doświadczonym i sprawdzonym przewoźnikom. Spedytor pomoże wskazać najkorzystniejsze rozwiązania, które sprawią, że towar zostanie dostarczony do klienta w pełni bezpiecznie i na czas. Biorąc pod uwagę rodzaj towaru oraz jego ilość przewoźnik zadba o to, by w odpowiedni sposób dobrać wielkość przestrzeni ładunkowej oraz skompletować niezbędną dokumentację techniczno-przewozową.

Dostęp firmy spedycyjnej do zróżnicowanego taboru sprawdza się szczególnie podczas transportu międzykontynentalnego. Przykładem takiego rozwiązania są intermodalne pociągi ekspresowe z Chin. Dzięki korzystaniu z Nowego Szlaku Jedwabnego transport z Azji do Europy może odbywać się w sposób cykliczny zachowując ciągłość dostaw. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu firmy spedycyjne poszerzają swoje usługi o dodatkową opcję door-to-door. Oznacza to zatem, że zakupiony towar zostaje odebrany od producenta i dostarczany pod wskazany adres w wybranych punktach Europy. To sprawia, że transport multimodalny staje się kompleksowym rozwiązaniem dostosowanym do indywidualnych oczekiwań.

Nowoczesne i bezpieczne rozwiązania z branży logistycznej umożliwiają korzystanie z kilku form przewozów. Każdy przeładunek odbywa się zgodnie z ogólnoprzyjętymi procedurami przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów dostaw. Transport multimodalny to sprawdzone rozwiązanie, które gwarantuje ciągłość łańcucha dostaw. Dzięki korzystaniu z alternatywnych rozwiązań jest to także rozwiązanie sprzyjające ochronie środowiska. Redukując udział pojazdów ciężarowych ogranicza się emisję zanieczyszczeń, które przedostają się do atmosfery. Chcąc zagwarantować kompleksowość oraz wysoki standard usługi przedsiębiorcy zostają na bieżąco informowani o statusie zlecenia wraz z przybliżoną datą dostawy. Zdaniem ekspertów z branży logistycznej transport multimodalny znacząco ewoluuje stając się liderem na rynku usług przewozowych. Elastyczność, jaką zapewnia transport łączony, oraz dowolność związana z rodzajem przewożonego ładunku sprawia, że jest to w pełni cenione rozwiązanie, na które każdego dnia decydują się tysiące przedsiębiorców z całego świata.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa

More in Biznes

You may also like

Comments are closed.