Jakie funkcje pełnią kolorowe pachołki drogowe?

Pachołki drogowe to wszechstronny i różnorodny element wyposażenia dróg. Dostępne są w wielu różnych rozmiarach, wysokościach, ciężarach, ale także kolorach. Aby w pełni korzystać z potencjału stożków drogowych, warto poznać ich możliwe zastosowanie. Gdzie sprawdzą się kolorowe pachołki i komu mogą się przydać? Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

Pachołki drogowe – mnogość opcji do wyboru

Pachołki drogowe to wygodne i praktyczne narzędzie pozwalające organizować ruch uliczny i zarządzać parkingiem czy prywatną posesją. Stożki drogowe są tak wszechstronne oraz wielozadaniowe ze względu na różnorodność. Można je zakupić w różnych rozmiarach, czyli o odmiennej wysokości i ciężarze. Ponadto różnią się kolorami. Dlaczego producenci zarzucają nas taką ilością opcji? Dzieje się tak dlatego, że pachołki w każdym wariancie nadają się do stosowania w innych warunkach, na różnych typach dróg, jak również poza nimi. 

Istotną cechą stożków drogowych jest mobilność. Nie są na stałe mocowane do gruntu, a stawiane na podłożu. W razie potrzeby zyskują większą stabilność po obciążeniu. Jednocześnie są łatwe do przeniesienia. Dzięki temu można szybko i bez trudu zmieniać ich lokalizację. To ogromna zaleta, w szczególności przydatna na parkingach czy przy oznaczaniu prac krótkotrwałych lub szybko postępujących.

Zastosowanie kolorowych pachołków drogowych

Pachołki drogowe najczęściej stosowane w ruchu drogowym i równie popularne poza jezdnią mają kolor biało-pomarańczowy lub biało-czerwony. Nieco rzadziej można się spotkać z pachołkami w kolorze żółto-czarnym. Na tym nie kończy się asortyment kolorystyczny stożków drogowych. Do wyboru są pachołki jednolite w najróżniejszych kolorach albo też dwukolorowe o barwach nieco rzadziej spotykanych na drogach, a więc biało-żółte, zielono-białe i niebiesko-białe. Pachołki dwukolorowe są wyposażone w taśmy odblaskowe, które zapewniają dobrą luminescencję światła i dzięki temu znacząco zwiększają widoczność stożków parkingowych po zmierzchu, w niesprzyjających warunkach pogodowych, a także w przestrzeniach z ograniczonym dostępem światła, takich jak słabo doświetlone hale magazynowe czy tunele.

W kontekście kolorowych stożków drogowych warto wspomnieć o pachołkach ze znakiem zakaz postoju. Pachołki tego typu są najczęściej stosowane do zabezpieczenia wjazdów do garaży, bram lub na teren posesji. Z jednej strony są łatwe do usunięcia, z drugiej natomiast dają osobom postronnym jasny komunikat o zakazie zatrzymywania pojazdów w danym miejscu.

Kolorowe pachołki drogowe to sprzęt o licznych i uniwersalnych zastosowaniach. Sprawdzą się przy wyznaczaniu stref w miejscu pracy przy użyciu konkretnych kolorów. Mogą być również wykorzystywane do wyznaczania tras przejazdu pojazdów. Pełnią funkcję klasycznych pachołków ostrzegawczych. W zastosowaniach poza ruchem drogowym doskonale sprawdzą się do wyznaczania toru przeszkód dla dzieci, podczas nauki jazdy samochodem, na rowerze czy łyżworolkach, a także przy treningu psów. Warto wyposażyć się w kolorowe pachołki drogowe i wykorzystać ich wszechstronność.

Źródło: Drogowe sp. z o. o. 

More in Biznes

You may also like

Comments are closed.