Idzie zima – zaplanuj odśnieżanie w firmie

wywoz-sniegu

Przycięcie wysokich drzew czy też usunięcie śniegu z dachu bądź też pojawiających się niebezpiecznych dla zdrowia i życia sopli lodu, wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Najlepiej jest wykorzystać do tego urządzenia przeznaczone do prac na wysokościach. Dzięki nim można dostać się w dowolnie wybrane miejsce z zachowaniem zasad BHP.

Jak szybko i efektywnie usunąć zalegający śnieg z budynków firmowych?

Zmieniająca się aura w postaci przymrozków może oznaczać, że w niedługim czasie spadnie śnieg. Intensywne opady mogą spowodować, że na połaciach dachów montowanych na budynkach firmowych zacznie zalegać sporej grubości pokrywa śnieżna. Musi ona być usuwana, ponieważ nie można dopuścić do zawilgocenia kolejnych warstw w dachu, a także ryzyka osłabienia jego konstrukcji, spowodowanego zaleganiem grubej warstwy śniegu przez wiele miesięcy, w ciągu całego roku  kalendarzowego. Metodą na pozbycie się śniegu z dachów budynków firmowych jest sprzęt przeznaczony do prac na wysokościach. To tak zwane podnośniki koszowe. Ich inna nazwa to zwyżki. Sprzęt ten jest przeznaczony do prowadzenia bezpiecznych działań na wysokościach.  Przy jego pomocy można zrealizować zadanie w postaci usunięcia śniegu z dachu z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Podnośniki koszowe ułatwiają wykonywanie prac na różnych wysokościach, szczególnie gdy budynki firmowe znajdują się w blokach z wielkiej płyty, w zabytkowych, kilkupiętrowych kamienicach bądź też innych obiektach, składających się z kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kondygnacji.

Zasada działania zwyżek – metoda na pozbycie się śniegu z dachu budynku przedsiębiorstwa

Nowoczesne zwyżki, czyli podnośniki koszowe to szeroka gama sprzętu dedykowanego wykonaniu szybkiej pracy na wysokości. Osoby, którym zależy na tym, aby pozbyć się grubej warstwy śniegu, mogą wynająć podnośniki koszowe wraz z przeszkolonymi do ich obsługi operatorami. Osoby te posiadają niezbędne kompetencje, zaświadczenia uprawniające do pracy na wysokościach, a także te, potwierdzające pełną zdolność do obsługi podnośników koszowych. Pracownicy oddelegowani do obsługi podnośników koszowych mają za zadanie zgarnąć śnieg z dachu bądź też usunąć sople. Osoby te są w stanie także wyczyścić rynny, jeśli zostały one zatkane z powodu zalegającego śniegu. Wszystkie działania tych specjalistów odbywają się w sposób bezpieczny dla potencjalnych przechodniów i osób wchodzących lub wychodzących z budynku firmowego, z którego będzie usuwany zalegający na dachu śnieg. 

Jakie zalety mają podnośniki koszowe? Praca na wysokościach o różnej porze roku 

Główną zaletą korzystania z podnośników koszowych jest możliwość podejmowania pracy na wysokościach o dowolnej porze roku, również w okresie później, jesieni, zimy, a także przedwiośnia. Nowoczesne podnośniki koszowe, czyli tak zwane zwyżki umożliwiają przeprowadzenie prac na wysokościach do 61 m. Pozwala to na sukcesywne usuwanie zalegającej pokrywy śnieżnej z budynków firmowych, uznawanych za bardzo wysokie. Zwyżka 16 m to podnośnik koszowy, przy pomocy którego można dostać się na dach przedsiębiorstwa w czasie trwania zimy, aby pozbyć się nie tylko zalegającego śniegu, ale również niebezpiecznych dla zdrowia, zwisających z rynien i dachu sopli lodu. W trakcie działań używa się samochodów z wysięgnikiem, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dla osób przebywających na wysokościach, jak również samego operatora. Lekkie pojazdy z podnośnikami koszowymi mogą poruszać się po chodnikach miejskich bądź też trawnikach, bez ryzyka uszkodzenia murawy czy też nawierzchni. Efektywne usuwanie śniegu z bardzo wysokiego budynku firmowego, znajdującego się na grząskim terenie, również jest możliwe do wykonania. Wystarczy dobrać podnośnik koszowy z odpowiednim pojazdem mechanicznym. Powinien on posiadać napęd 4 x 4. 

Metodą na szybkie pozbycie się zalegającego śniegu na dachach budynku firmowych są podnośniki koszowe. To sprzęt zainstalowany na specjalnie dobranych pojazdach mechanicznych, które mogą poruszać się po różnej nawierzchni, między innymi murawie  trawnikach, drodze asfaltowej, a także grząskim terenie. 

More in Lifestyle

You may also like

Comments are closed.