Szkło w lofcie. Podpowiadamy, jak nowocześnie zaaranżować wnętrze

Aranżacja wnętrza w stylu industrialnym wymaga doboru elementów wyposażenia, które korespondują z takim sposobem urządzania pomieszczeń mieszkalnych. Coraz więcej właścicieli loftów decyduje się na wprowadzenie do swojego wnętrza szkła, które jest materiałem współgrającym ze wszystkimi stylami aranżacyjnymi, a jednocześnie wspaniale podkreślającym urok mieszkania lub studio industrialnego.

Jak zaaranżować loft przy pomocy szkła?

Posiadanie loftu wiąże się z dużą przestrzenią przeznaczoną do efektownego zagospodarowania za pomocą starannie dobranych elementów wyposażenia. Wszystkie materiały użyte do wykończenia mieszkania lub studia w stylu industrialnym powinny być starannie przemyślane i spójne z pozostałymi. Dzięki temu można uniknąć chaosu aranżacyjnego i stworzyć klimatyczne mieszkanie w stylu industrialnym. 

Coraz większą popularnością właścicieli loftów cieszą się meble szklane. To nietuzinkowe produkty, które powstają wyłącznie na indywidualne zamówienie klienta. Artykuły są wykonywane z kilkudziesięciu gatunków szkła do wyboru, które poddaje się różnorodnej obróbce w postaci fazowania, szlifowania, hartowania bądź klejenia UV. Dzięki temu meble szklane do loftów prezentują się estetycznie, a jednocześnie są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. To produkty, które dzięki swojej prostej, ale eleganckiej formie mogą być świetnym uzupełnieniem mieszkania i studia w stylu loftowym.

Zalety mebli szklanych w loftach

Meble szklane można wykorzystać do wykonania stołów, ław, kwietników, stolików RTV, gablot szklanych czy półek. Dużą zaletą mebli ze szkła jest to, że ich krawędzie są połączone w sposób niewidoczny za pomocą kleju utwardzanego światłem UV. W ten sposób można kleić do tafli także elementy metalowe o gładkich powierzchniach. Mogą one być pokryte czarnym lub antracytowym kolorem korespondującym ze stylem industrialnym. Wstawki metalowe przyklejone do mebli szklanych nadają im loftowego charakteru i podkreślają design pomieszczeń industrialnych – przypominających hale fabryczne lub też dawne pomieszczenia socjalne dla pracowników zakładów przemysłowych. 

Duża powierzchnia mieszkania w stylu loftowym umożliwia efektowne wkomponowanie w jego wnętrze mebli ze szkła o różnych rozmiarach. Dzięki temu można stworzyć kompozycje bazujące wyłącznie na tym materiale, połączone z metalem blachą lub celowo postarzanym drewnem o oryginalnym usłojeniu i niepowtarzalnej kolorystyce. Meble szklane do loftów to efektowny dodatek do wnętrz, który jest nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim praktyczny w użytkowaniu. Takie produkty mogą również posłużyć do stworzenia akwarium na wymiar: idealnie dopasowanego do gatunków, ilości i wielkości hodowanych ryb.

Ściany szklane, drzwi w ościeżnicy – więcej światła i przestronności

Mieszkania lub studia w stylu industrialnym, z powodu intensywnych barw, które dominują w tych wnętrzach, powinny być doświetlone za pomocą różnego rodzaju ścianek szklanych czy przeszkleń. Polecanym rozwiązaniem są nowoczesne zabudowy szklane, które oddzielają przestrzeń sypialni od łazienki lub też salon od części jadalnej czy wypoczynkowej.

 Nowoczesne zabudowy szklane w mieszkaniu w stylu industrialnym idealnie wkomponują się w stylistykę wnętrza. Odpowiedni dobór szkła – jego kolorystyki czy wielkości zabudowy szklanej i jej usytuowania – pozwala na efektowne podkreślenie loftu. Jako zabudowę szklaną do mieszkań industrialnych można wykorzystać zarówno szkło hartowane monolityczne, jak i bezpieczne szkło laminowane. 

Oprócz materiału transparentnego warto użyć także zabudowy szklanej, do której wykorzystano szkło barwione w masie, szkło z folią mleczną lub kolorową. W loftowej w zabudowie szklanej można montować także drzwi szklane w ościeżnicy, które idealnie komponują się z pozostałymi okuciami. Te ostatnie elementy są dostępne w kolorze czarnym, inox, anoda. Mogą być też lakierowane proszkowo na dowolnie wybrany kolor z palety RAL.

Aranżacja loftu za pomocą szkła jest nie tylko zabiegiem sprawdzonym, ale i estetycznym. Materiał ten doskonałe łączy się z innymi surowcami – w tym starym drewnem, co podkreśla piękno studia lub mieszkania w stylu industrialnym.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

More in Dom i ogród

You may also like

Comments are closed.