Sezon budowlany w pełni – wypożycz maszyny budowlane

Man loading of construction debris container on truck with remote control

Poprawiająca się pogoda, coraz dłuższe dni i więcej słońca sprzyja mniejszym i większym remontom. W czasie wiosenno-letnim chętniej budujemy, zmieniamy, odświeżamy, przerabiamy. Jednak żaden remont nie może się udać bez odpowiednich maszyn budowlanych. Jeśli jesteśmy okazjonalnymi budowlańcami to absurdem jest kupowanie maszyn budowlanych. Tym bardziej, że z łatwością można je wypożyczyć. Gdzie i od kogo?

Maszyny i urządzenia budowlane do zadań specjalnych

Maszyny i urządzenia budowlane to zarówno małe sprzęty takie, jak szlifierki czy mieszalniki do zaprawy, ale również te duże i masywne, do zadań specjalnych. Mniejszy sprzęt do remontów zawsze warto mieć w domu. Ciężko obyć się na przykład bez wiertarki. Dodatkowo takie niewielkie urządzenia można z łatwością przechowywać a ich zakup nie jest wielkim wydatkiem. Zupełnie inaczej ma się sytuacja w przypadku dużych maszyn budowlanych do zadań specjalnych. Korzystamy z nich bardzo rzadko a te specjalistyczne są niebywale drogie. Dlatego też zdecydowanie lepiej je wynająć niż kupić. Do maszyn budowlanych o szczególnym przeznaczeniu zaliczają się takie sprzęty, jak koparki kołowe i gąsienicowe, minikoparki, ładowarki, koparko-ładowarki, miniładowarki kołowe i gąsienicowe, wózki teleskopowe, wózki widłowe i wiertnice a także przydatne w poremontowych porządkach zamiatarki. Bywa też, że potrzebujemy maszyn z tak zwanego cięższego kalibru i wtedy trzeba sięgnąć po młoty wyburzeniowe, które również można wypożyczyć na czas trwania prac.

Kiedy przydadzą się maszyny budowlane?

W zależności od typu i rodzaju maszyn budowlanych są one przydatne w bardzo wielu sytuacjach. Mogą to być prace porządkowe lub remontowe na ogródku i wtedy warto skorzystać z koparki kołowej lub minikoparki. Jeśli zadania takie odbywają się na grząskim gruncie należy sięgnąć po koparkę gąsienicową. Prace do których bez wątpienia przydadzą się większe maszyny budowlane to również lżejsze czynności takie jak wyrównywanie gruntu. Cięższy sprzęt zaliczany do maszyn budowlanych sprawdzi się w zadaniach trudnych i wymagających. A więc wszędzie tam, gdzie planuje się wyburzanie budynków, domów lub nawet ścian, altan, garaży czy komórek. Ponadto warto zastosować pomoc w postaci maszyn budowlanych do korytowania, utwardzania i wysypywania dróg oraz gruntów, wiercenia otworów pod słupy. Koparki, ładowarki i koparko-ładowarki znajdą zastosowanie przy wykonywaniu wykopów o różnej wielkości i przeznaczeniu, na przykład pod budynek, fundamenty, szamba, baseny czy stawy oraz wykopów liniowych pod systemy kanalizacji i wodociągi. Sprzęt tego typu doskonale nadaje się także do kucia posadzek i fundamentów na zewnątrz.

Każdy remont, a tym bardziej gdzie w grę wchodzą wyburzenia, to dość duże zamieszanie i sporo bałaganu do uprzątnięcia. W przypadku większych powierzchni takie sprzątanie może być nawet bardziej uciążliwe i pracochłonne niż sam remont. W takich sytuacjach warto zaopatrzyć się w zamiatarkę mechaniczną, która niebywale ułatwi poremontowe porządki  oraz kontenery na odpady, w których można przechowywać gruz i inne pozostałości po budowie.

Od kogo wypożyczyć maszyny budowlane?

Poszukując firmy wynajmującej maszyny budowlane w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na lokalizację. Nikomu nie będzie się opłacało ściąganie tego typu sprzętu z drugiego końca Polski. W następnej kolejności zazwyczaj zwracamy uwagę na cenę wynajmu. Oczywiście bez wątpienia jest to ważne, ale nie powinno być najważniejsze. Lepiej jest dokładnie porównać oferty różnych firm. Niestety zapominamy, że do obsługi ciężkiego sprzętu będzie nam potrzebny również operator. Bo co z tego, że wypożyczymy niedrogo nowoczesny sprzęt budowlany skoro nie będziemy umieli go obsługiwać? Wynajmujmy zawsze maszyny razem z operatorem. Zdecydowanie lepiej jest też decydować się na współpracę z renomowaną firmą i doświadczonymi operatorami. Pozwoli to skrócić czas wykonywania prac a tym samym obniżyć koszt ich wykonania.

Źródło: Avio-Star – maszyny budowlane Warszawa

More in Biznes

You may also like

Comments are closed.