Balustrady z nierdzewki – tylko od sprawdzonego producenta!

Jeżeli szukamy trwałych i niebanalnych rozwiązań do zabezpieczenia naszego balkonu i tarasu albo schodów wewnętrznych, warto rozejrzeć się za możliwościami, jakie dają balustrady ze stali nierdzewnej. Balustrady z nierdzewki od renomowanych producentów produktów stalowych to nie tylko sprawdzony sposób na zabezpieczenie przestrzeni schodów, ale i szansa na efektowną dekorację naszego domu. 

Balustrady ze stali nierdzewnej – wybierz sprawdzoną jakość

Pierwszym krokiem w drodze wyboru najlepszej balustrady do naszego domu powinien być wybór jej odpowiedniego rodzaju. Wbrew pozorom jednak to rodzaj materiału, z którego zostanie zrobiona balustrada balkonowa, warunkuje nie tylko jej montaż, ale i sposób eksploatowania, a także pielęgnacji barierki. Nadal najlepszym na rynku wyborem okazują się balustrady wykonane ze stali nierdzewnej, które kuszą nie tylko klasycznym, a zarazem nowoczesnym designem, ale i dużą wytrzymałością i precyzją wykonania. Balustrady z nierdzewki od sprawdzonych producentów dodatkowo gwarantują nam najwyższą jakość produktu i profesjonalną obsługę montażową. 

Stalowe balustrady nie tylko zapewniają nam bezpieczeństwo podczas użytkowanie schodów, ale i zdobią przestrzeń naszego balkonu i tarasu. Stal nierdzewna, z której wykonane są barierki, jest bardzo wytrzymał i antykorozyjna, dlatego doskonale nadaje się jako materiał do produkcji balustrad zewnętrznych. Pod tym względem nie ma sobie równych wśród innych typów balustrad balkonowych. Antykorozyjność stali nierdzewnej sprawia także, że balustrady z nierdzewki są praktycznie niezniszczalne i wytrzymują zarówno duże obciążenia, jak i zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. To wszystko sprawia, że balustrady wykonane ze stali nierdzewnej są bardzo opłacalnym rozwiązaniem, dużo lepszym niż np. wybór balustrady z drewna lub stali zwykłej. Musimy pamiętać, że choć barierki z nierdzewki są nieco droższe od ich odpowiedników ze stali zwykłej, to nie wymagają od nas już ani dodatkowej konserwacji, ani szczególnej pielęgnacji, co sprawia, że koszt zakupu balustrady ze stali nierdzewnej i jej montażu jest jedynym, który musimy ponieść. 

Jaki rodzaj balustrady ze stali nierdzewnej wybrać?

To, na jaki rodzaj balustrady ze stali nierdzewnej zdecydujemy się, zależy przede wszystkim od naszych upodobań i charakteru wnętrza, w którym ma być zamontowana stalowa balustrada. Na szczęście balustrady z nierdzewki są tak uniwersalnym i klasycznym rozwiązaniem, że bez problemu mogą być montowane zarówno w nowoczesnych mieszkaniach utrzymanych w stylu loftowym, jak i pomieszczeniach utrzymanych w bardziej tradycyjnych i spokojnych tonach. W przypadku balustrad wewnętrznych montowanych przy schodach inwestorzy najczęściej wybierają proste balustrady zrobione z pionowych tralek lub linek poprowadzonych wzdłuż biegu schodów. Właściciele domów jednorodzinnych coraz chętniej wybierają jednak także balustrady stalowe ze szklanym wypełnieniem. W tym przypadku stalowy stelaż balustrady schodowej podtrzymuje tafle ze szkła hartowanego, które zawieszone są na stalowych rotulach.  

Jeżeli balustrada ma być zamontowana na zewnątrz budynku, możemy zdecydować się na klasyczną balustradę w całości wykonaną ze stali nierdzewnej lub balustradę z nierdzewki i szkła. W pierwszym przypadku, podobnie jak przy barierkach montowanych przy schodach, balustrada może przybierać kształt stalowych słupków lub linek zakotwionych na szynie ze stali nierdzewnej. Przy okazji tego typu balustrada optycznie powiększy mały balkon. Bardzo popularnym rozwiązaniem są też balustrady stalowe ze szklanym wypełnieniem. Jednym z typów jest stalowa balustrada z taflami szkła, które zamontowane są za pomocą specjalnych śrub do pionowych słupków nośnych. W tym przypadku balustrada zakończona jest poręczą wykonaną z nierdzewki. Dobrym rozwiązaniem jest też szklana balustrada zakotwiona w stalowej szynie. Ten rodzaj balustrady szczególnie jest polecany do małych balkonów i tarasów, ponieważ pozwala zaoszczędzić trochę miejsca. Szklana tafla zamocowana jest w stalowej szynie, która przytwierdzona jest do podłoża balkonu. W bardziej nowoczesnych rozwiązaniach szyna może być także schowana w podłodze. W tym przypadku musimy jednak pamiętać o dobrym odwodnieniu balkonu. Jednak ostatnio najchętniej wybieranym rodzajem balustrady zewnętrznej są balustrady całoszklane.  

Barierki stalowe od sprawdzonych producentów są najlepszym rozwiązaniem, jeżeli myślimy o trwałych i opłacalnych projektach balustrady. Sprawdzone rozwiązania barierek z nierdzewki zyskują przewagę nad innymi typami balustrad wytrzymałością, designem i sposobem wykonania, a także jakością wykonania. 

Źródło: Kobamet

More in Dom i ogród

You may also like

Comments are closed.