Zdolność programowania to nie wszystko! Co sprawia, że witryna staje się popularna?

seo-pozycjonowanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę stoi za sukcesem największych witryn, tak zwanych internetowych gigantów? Dlaczego niektóre portale posiadają nawet kilkadziesiąt tysięcy odwiedzin dziennie, podczas gdy inne nie są w stanie osiągnąć takiego wyniku nawet w skali roku? Czy istnieją jakieś tajniki, dzięki którym niektóre strony są nieporównywalnie lepsze od pozostałych? Pytań, jak sam widzisz, nasuwa się całe mnóstwo. Wkrótce poznasz jednak odpowiedzi na wszystkie z nich: wystarczy jedynie, że przeczytasz poniższy artykuł o rzeczach, które sprawiają, że dana witryna staje się popularna.

Kampanie reklamowe

Nie ma dobrego biznesu bez dobrej reklamy! Na pytanie, co należy zrobić ze stroną internetową na samym początku, bez wahania odpowiadamy, że należy zainwestować w dobrą kampanię reklamową.

Jakie są jej plusy? W przeciwieństwie do np. pozycjonowania SEO, reklama działa niemal natychmiastowo. Wystarczy, że będziesz posiadał gotowy projekt graficzny oraz kilka nieskomplikowanych sloganów, a jeszcze tego samego dnia ujrzysz swoją upragnioną reklamę na szczycie internetowych wyszukiwarek.

Musisz jednak liczyć się z faktem, że niezależnie od Twoich zdolności programistycznych, za reklamę będziesz musiał płacić zawsze – jest to przeszkoda nie do przeskoczenia. Jeśli skończą się środki, to skończy się również reklama. Jeśli poszukujesz zatem bardziej długotrwałego i stabilnego rozwiązania, przejdź do kolejnego podpunktu.

Pozycjonowanie stron SEO

Długo można by wymieniać, jakie czynności składają się na pozycjonowanie stron internetowych pod kątem SEO. Od analizy witryn konkurencji, poprzez dobór najbardziej trendujących słów kluczowych, aż po pisanie wielostronicowych tekstów – każda taka czynność z osobna przekłada się na końcowy efekt pozycjonowania.

W przeciwieństwie do wcześniej wymienionej kampanii reklamowej, pozycjonowaniem stron pod kątem SEO możesz zająć się sam, za darmo. Wystarczy, że poświęcisz parę miesięcy na solidną naukę podstaw oraz kilka lat praktyki, a będziesz w stanie konkurować z największymi portalami internetowymi, nawet prowadząc stronę na bardzo niszowy temat.

Wygląd graficzny strony

Wygląd graficzny strony bardziej niż na pozycję w wynikach wyszukiwania wpływa na czas, który użytkownicy na niej spędzą. Oczywiście dzięki temu Twoja witryna stanie się bardziej przyjazna w „oczach” algorytmów przeglądarek, co bezpośrednio przyczyni się do wzrostu jej faworyzacji.

Na wygląd graficzny strony wpływ mają nie tylko zdolności programistyczne jej twórcy, ale również tak zwany dobry „copywriting”, czyli zamieszczanie na witrynie tekstów, które przyciągną uwagę zarówno czytelnika, jak i bezemocjonalnych algorytmów Google’a.

Tekst musi być zatem pogrubiany, pisany kursywą, podkreślany, oraz, co najważniejsze: przyjemny dla oka. Z tego też powodu często używa się list, wypunktowań, a nawet hiperłączy.

Jak to wszystko ze sobą połączyć?

Kluczem do sukcesu nadal pozostaje jednak sprawne połączenie trzech wcześniej wspomnianych aspektów. Dla przykładu: sama kampania reklamowa niewiele wniesie, gdy strona będzie odstraszać swoim wyglądem.

Aby zatem osiągać jak najbardziej satysfakcjonujące wyniki, powinieneś skorzystać z usług dobrej firmy pozycjonującej strony internetowe – czyli takiej, która umiejętnie łączy ze sobą działania marketingowe w formie reklam, pozycjonowanie stron pod kątem SEO oraz SEM, oraz posiada sztab doświadczonych programistów, grafików, oraz copywriterów.

More in Technologie

You may also like

Comments are closed.