Brakuje Ci pieniędzy na nowy laptop? Sprawdź, gdzie możesz kupić go najtaniej!

nowy-laptop

Nadszedł czas, aby wymienić swój stary laptop; być może uległ on uszkodzeniu, a może chcesz po prostu zaopatrzyć się w nowszy nowszy model. Podczas robienia zakupów, możesz doznać jednak niemiłej niespodzianki, głównie w postaci okropnie wysokich cen upragnionego sprzętu. Na wysokie koszta akcesoriów elektronicznych ma wpływ wiele czynników, w tym między innymi kosmiczne ceny kart graficznych. Wiemy jednak, gdzie możesz kupić zupełnie nowy laptop za bardzo niską cenę, koniecznie więc zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat!

Oglądaj stacjonarnie, kupuj zdalnie!

Zanim przejdziemy do sedna, czyli gdzie konkretnie kupić nowy laptop, koniecznie musisz zrozumieć jedną fundamentalną zasadę: sprzęt oglądaj w sklepie stacjonarnym, kupuj tylko online!

Dlaczego? Niestety bardzo częstą praktyką stosowaną przez sklepy stacjonarne jest sztuczne zawyżanie cen. Znacznie łatwiej jest bowiem skusić potencjalnego klienta na „namacalny” model laptopa, niż dostępny jedynie na internetowej, wirtualnej grafice. Nie daj się złapać na sztuczne „promocje” oraz zakup na niekorzystne raty – są to bowiem sposoby naciągnięcia klientów, na które z całą pewnością się napotkasz.

Czy koniecznie potrzebujesz nowego modelu?

Duża część ludzi nawet nie bierze pod uwagę, że zamiast nowego laptopa, można zwyczajnie zakupić używany model. Często sprzęt odkupowany od kogoś sprawia wrażenie zużytego oraz nieatrakcyjnego. Jest to jednak dość skrajne podejście, zatem zastanów się, czy naprawdę potrzebny jest Ci nowy model?

Żywotność dzisiejszych laptopów jest naprawdę bardzo wysoka, tak więc nawet sprzęt wcześniej użytkowany przez ponad rok powinien posłużyć Ci przez długi czas. Największym atutem odkupu laptopów jest jednak duża oszczędność pieniędzy: istnieje bowiem możliwość, że uda Ci się znaleźć ofertę sprzedaży używanego sprzętu za połowę ceny nowego. Zaoszczędzoną w ten sposób gotówkę będziesz mógł więc wykorzystać na dodatkowe akcesoria, takie jak myszka czy słuchawki.

Jaki sklep online z laptopami wybrać?

Jeśli mimo wszystko zależy Ci na nowym modelu, wówczas nic dziwnego, że nie masz pojęcia z usług którego sklepu internetowego powinieneś skorzystać. Witryn jest całe mnóstwo: od portale pokroju Allegro, aż po porównywarki cen w stylu Ceneo. W przypadku, gdy nie posiadasz sprawdzonego przez siebie sklepu online, wówczas najlepiej będzie dla Ciebie, jeśli skorzystasz z uprzednio wspomnianych porównywarek cenowych.

Wystarczy jedynie, że zaznaczysz specyfikacje, które Cię interesują, a wyszukiwarka sama poleci Ci model laptopa oraz najtańsze sklepy, w których możesz go zakupić. Czy jest to jednak sposób w stu procentach najbardziej opłacalny? Niestety: nie do końca.

Bardzo często zdarza się bowiem, że internetowe porównywarki cen nie biorą pod uwagę wszystkich sklepów znajdujących się na wirtualnym rynku. Może się zatem zdarzyć, że bardzo dobry sklep internetowy sprzedający laptopy będzie miał upragniony przez Ciebie model na wyprzedaży lub też outlecie, a Ty go nie zauważysz.

Optymalnie jest zatem skorzystać z wyszukiwania ręcznego: po prostu wpisz nazwę modelu laptopa, którego poszukujesz, w wyszukiwarkę, a następnie zacznij manualnie przeglądać oferty wszystkich sklepów z osobna (pod żadnym pozorem nie ograniczaj się tylko i wyłącznie do pierwszej strony Google’a!).

Mamy nadzieję, że uda Ci się odnaleźć upragniony przez siebie model laptopa, oraz zakupić go w jak najatrakcyjniejszej cenie. Udanych zakupów!

More in Technologie

You may also like

Comments are closed.